Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W najbliższą niedzielę, po 9 miesiącach, 
pobiegnę w końcu i wreszcie w zawodach, stając na starcie 10-kilometrowego biegu na 4.PKO Bydgoski Festiwal Biegowy.

Gdy jesienią dopadła mnie kontuzja – ostre zapalenie ścięgna Achillesa – przemknęła mi przez głowę myśl, że oto właśnie, po prawie 20 latach, nadszedł ten moment – czas pożegnać się z bieganiem.

Pamiętam, że gdy podzieliłam się z Wami moimi obawami, spotkałam się tutaj z tyloma głosami wsparcia, że karmienie się beznadzieją byłoby z mojej strony czymś absurdalnym. Tylko ja wiem, jak bardzo mi to pomogło i ile razy wracałam myślą do Waszych serdecznych, pełnych optymizmu i wiary we mnie słów.

Mijały miesiące, a ja rehabilitowałam się i cierpliwie czekałam.

Aż się doczekałam!

Lubię tę adrenalinę, która najpierw nie pozwala mi zasnąć, a potem budzi mnie przed budzikiem. Lubię atmosferę przed zawodami, w trakcie i po nich, kiedy spotykamy się z biegaczami, by najpierw życzyć sobie powodzenia, na trasie kibicując sobie nawoływaniem, a po wszystkim gratulując i wymieniając emocjami.

Lubię rywalizować, uciekać i gonić. 
Tęskniłam za tym bardzo.

Czy spekuluję mój wynik? 
No pewnie! Nie byłabym sobą, gdyby było mi to obojętne. Zawsze powtarzam, że pobawić się bieganiem to ja mogę na treningu. Zawody są sprawdzeniem, ile ta radość z zabawy mi dała i jak mnie rozwinęła.

Tyle że… ze zrozumiałych powodów spekulowanie niedzielnego wyniku jest niczym wróżenie z fusów. Moja życiówka na tym dystansie to 44:32.

Jeśli złamię 50 minut, będę przeszczęśliwa. Trenuję od marca. To, że Achilles się uspokoił, nie znaczy, że w mojej głowie nie ma lęków. Są, choć stłumione wielką radością.

I niech ten stan radości trwa jak najdłużej.

Wszystkim startującym w tych zawodach zawodnikom życzę życiówek, zadowalających wyników, a ponad wszystko radości z faktu, że mogą brać w nich udział!

PS
Bardzo dziękuję organizatorom za zaproszenie mnie na ten festiwal. 🤝

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.