Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Nie przywykłam do siedzenia cicho jak mysz pod miotłą, zatem…
Bardzo wszystkim dziękuję za dobre rady w temacie inicjatywy, której się podjęłam. To niesamowite, ile osób zaintrygował ten wpis. Tych życzliwych zainteresował o tyle, że mi kibicują. 
Jednak, czego się oczywiście spodziewałam, pseudożyczliwych też zainteresował…
Jeszcze nawet nie byłam na pierwszym treningu z młodzieżą, a już się dowiedziałam, co sądzą niektórzy na temat mojego pomysłu.
Dla tych, którzy zaglądają na mój profil tylko po to, by potem o mnie plotkować, poniższa informacja:
a) Jeśli przyszła Ci do głowy myśl, że mam teraz zamiar się przed Tobą tłumaczyć, nic bardziej mylnego. Jedynymi bowiem osobami, którym przedstawię sprawozdanie/raport z realizacji przedsięwzięcia, to moja Dyrekcja i Rodzice uczniów – w czerwcu. Skoro jednak tak bardzo Cię interesuje, jak to sobie wszystko wyobrażam, mimo że nie jestem trenerem, poświęć chwilę.
b) Od kilku lat funkcjonuje ustawa, która reguluje kwestię szeroko pojętej „trenerki”. W myśl tego, co zawiera dokument, instruktorem/trenerem może być osoba niekarana, mająca średnie wykształcenie i umiejętności do prowadzenia zajęć.
c) Wyszłam naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, a pomysł zrodził się, z czego jestem bardzo zadowolona, nie z mojej potrzeby zaistnienia jako trenerka, a z zainteresowania uczniów bieganiem, czego pseudożyczliwi najpewniej w ogóle nie wzięli pod uwagę.
d) Skłoniły uczniów do przyjścia do mnie moje osiągnięcia, tym bardziej czuję motywację, by ich wesprzeć.
e) Wypełniłam lukę, bo nikt w szkole takich zajęć nie prowadził i nie miał zamiaru prowadzić.
f) Nie mam w planach uprawiać z młodzieżą biegów wyczynowych, długodystansowych, a czysto rekreacyjne. Nie mam więc zamiaru szkolić mistrzów Polski ani medalistów olimpijskich. Mam im za to w planach pokazać, że bez względu na typ biegu należy położyć nacisk na rozgrzewkę i rozciąganie, odkryć przed nimi tajniki sztuki biegowej, które są, nawiasem mówiąc, ogólnodostępne, tyle że młodzież artykułów i książek o bieganiu nie czyta. Wolą posłuchać.
g) Jeśli dzięki wspólnym treningom uda mi się choć na dwie godziny wyrwać tych nastolatków z domu, to już osiągnęliśmy sukces. Oni i ja.
h) Do udziału w treningach zgłosili się m.in. uczniowie niepełnosprawni – upośledzeni w stopniu lekkim. Czy to nie wspaniałe, że będą biegać razem z pełnosprawnymi?
i) Miej odwagę napisać, czym zaszkodzę, spotykając się z gimnazjalistami na wspólnych treningach raz w tygodniu i biegając pięcio-, siedmio-, a wiosną dziesięciokilometrowe dystanse, wcześniej diagnozując ich możliwości i potrzeby.
j) Wspólne spotkania mają walor poza tym, że sportowy, również czysto integracyjny. Jesteś dorosła/y, więc chyba rozumiesz, jakie to ma współcześnie ogromne znaczenie.
k) Zgłosiło się tylu chętnych, że będę musiała ich podzielić na dwa zespoły, bo, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, grupa może liczyć maksymalnie 10 osób.
l) Zebrałam oświadczenia rodziców o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania przez ich dzieci tego typu sportu, oświadczenia, że uczniowie są ubezpieczeni, oraz zgody na publikacje ich wizerunku w mediach.
ł) Nie skończyłam AWF-u, ale w pracy z młodzieżą mam 13-letnie doświadczenie pedagogiczne; biegam od 23 roku życia.
m) Będę spotykać się z uczniami w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych, głównie w weekendy, poświęcając prywatny czas i za darmo, czyli jak czyni to większość polskich nauczycieli. Jest to tylko moja decyzja.
A na koniec:
Ostatnie, o czym marzę, to o tym, by ktokolwiek nazywał mnie trenerką. Marzę za to o tym, by jako opiekunka młodych amatorów biegania zarazić ich miłością do tego sportu, by wpoić im najważniejsze zasady, które idą w parze z rozwijaniem tej pasji, by motywować ich do pozaszkolnej aktywności fizycznej, by pokazać, że nawet trucht daje rezultaty, jeśli robi się to systematycznie i wytrwale.
Zgodnie z nazwą „Biegamy po szkole” będziemy biegać po lekcjach, bo po prostu bardzo tego chcemy.
I nikt nas do tego nie zniechęci.
A Tobie proponuję nie oceniać, nie krytykować, tylko zająć się sobą i robić swoje.
Może idź na trening?

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.