Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Nim usiądę do pisania relacji z niedzielnych zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon, pragnę podzielić się z Wami pewną refleksją.

Cieszę się, że jestem kobietą. Natura wyposażyła mnie bowiem jako kobietę w zdolność widzenia tego, co dla mężczyzn niewidoczne, słyszenia tego, co dla nich niesłyszalne, odczuwania tego, na co oni są obojętni. 
Dodatkowo mogę jako kobieta codziennie pomalować usta inną szminką i lakierować paznokcie na inny kolor, zakładać szpilki, farbować włosy i nosić krótkie sukienki.

Z naukowego punktu widzenia to natura nas wybrała na rodzicielki i to my mamy zdolność wykarmienia potomstwa, nawet gdy same jesteśmy głodne.
Możemy wykonywać wszystkie czynności, które wykonują mężczyźni, ale nie zajmujemy się nimi tylko dlatego, że jesteśmy fizycznie słabsze, a przez to mniej wydajne, ale nie niepotrafiące tego zrobić czy niewyposażone w takie jak mężczyźni zdolności.
A paradoksalnie ból znosimy o wiele wiele lepiej niż mężczyźni. Fizyczny, ale przede wszystkim psychiczny.

Wracając ze znajomymi po poznańskim maratonie na wynajmowaną kwaterę, wdałam się w rozmowę z nieznanym biegaczem, którego interesował mój wynik. Gdy powiedziałam: „3:29:57”, on przystanął, podrapał się po głowie i skomentował: „A wiesz, że to mniej więcej tyle, co u facetów 3:15? Zdajesz sobie sprawę, jak ty szybko biegasz? Bo widzisz, wygląda to mniej więcej tak…”. I szczegółowo omówił, jakie są przeliczniki prędkości w zależności od płci.

Nie wiedziałam o tym aż do wtedy.

Podobnie jest z triathlonem. Do zawodów na dystansie niedzielnej połówki Ironmana podeszło niespełna 300 uczestników, ale tylko 29 kobiet.

To świadczy o…
Każdy z Was wie o czym.

A ja byłam wśród nich. Lat 40, 160 cm wzrostu, 58 kg wagi.
I choć obiektywnie wykręciłam bardzo przeciętny czas (czego jestem w pełni świadoma i nie obnoszę się wynikiem, bo nie ma się czym chwalić), to jestem z siebie bardzo dumna.

Zakończę przewrotnie – cytatem, na który się wczoraj natknęłam i który zainspirował mnie do tego krótkiego wpisu:
„Jeśli masz być czegoś pewna, to bądź pewna siebie”.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.