Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

To już tradycja, że na Biegu Instalatora jest piękna pogoda. Po raz trzeci w maju biegacze spotkali się w Myślęcinku, by zmierzyć się z 10-kilemotrową trasą po lasach, górkach i łąkach. Już w oddali kilkadziesiąt minut przed startem słychać było muzykę i głos prezentera. U Aldony zawsze się dzieje!

 

Nie ma nudy dla głowy i nóg

Ludzie piknikują, siedzą na leżakach. Część się rozgrzewa, robi przebieżki, a wielu po prostu korzysta z pierwszych w tym miesiącu gorących promieni. Słońce nie będzie dziś sprzyjało biegaczom, za to atmosferze po biegu jak najbardziej. Najpierw rozgrywają się konkurencje dla dzieci, których spora gromada przybyła zarówno z biegającymi, jak i niebiegającymi rodzicami. Gwarno tu i wesoło. Większość pasjonatów biegów przełajowych będzie startować w tych zawodach drugi, a nawet trzeci raz. Wiedzą, że trasa jest bardzo wymagająca, crossowa, a mimo to są tutaj ponownie. Dlaczego? Bo poza bardzo ambitną dychą czekają na biegaczy również liczne atrakcje po biegu.

Do trzech razy sztuka!

To był III Bieg Instalatora. Z każdym rokiem poprawiałam wynik, a tym razem udało mi się nawet stanąć na pudle. Zajęłam II miejsce w kategorii wiekowej, pokonując trasę w czasie 48:07 (2,5 minuty lepiej niż rok temu).

Było na ostatni guzik

Już sam medal z tego biegu jest jednym z najbardziej oryginalnych, jaki miałam okazję otrzymać na mecie, a wręcz widzieć w ogóle. Bardzo dobrym pomysłem był w ramach pakietu startowego ręcznik z wyhaftowanym logo Biegu Instalatora. W pakiecie każdy otrzymał również bidon, gadżety i kupon zniżkowy do Escape Roomu – Wyjście Awaryjne.

O punkt gastronomiczny zadbała pizzeria Farfalla, która była również sponsorem voucherów dla wielu zwycięzców. Jedzenie dla zawodników rozstawione na uginających się szwedzkich stołach zniknęło w mgnieniu oka. Bardzo prężnie działał sztab wolontariuszy, począwszy od tych, którzy przygotowywali pakiety startowe i przekazywali je biegaczom w SPORTS DIRECT, przez wyznaczających trasę biegu, po organizujących wodopój i depozyt. Organizatorka ma dar zjednywania przyjaznych jej biegaczy – pomocników, którzy wspierali niedzielne przedsięwzięcie.

Ona ma klucz do sukcesu!

Każdy bieg tej organizatorki – w styczniu Bieg Trzech Króli, w październiku Bieg im. Dąbrowskiego i majowy Bieg Instalatora – to wielkie biegowe uczty. W każdej z nich uczestniczyłam i nawet przez myśl mi nie przeszło, by z którejkolwiek w przyszłości zrezygnować. Brawa, Aldono! Wielkie biegowe brawa!

PS

Zapraszam na:

https://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=1&action=7&code=17632&bieganie

Zadebiutowałam dziś jako sprawozdawca na najsłynniejszym portalu biegowym!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.