Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Pojechałam dziś na zakupy do Biedronki, mając w portfelu 130 zł.
Myślałam, że starczy, ale niestety. Przeoczyłam moment, gdy na liczniku wybiła liczba złotówek, z których miałam przysłowiowo wyskoczyć i musiałam panią zatrzymać.
– Oj, zabraknie mi pieniędzy. Nie starczy na te produkty – pokazując na te niepoliczone – i musimy odłożyć też kilka już skasowanych. „Ale siara. Się paniusia na zakupy wybrała. No nic. Trzeba to przełknąć”. Zaczęłamwyciągać z reklamówki jakąś trującą Nutellę, równie trujące ciasteczka i najbardziej trujące Rafaello, licząc, że nikt w kolejce nie zauważy tej żenującej sceny.
– A to pani nie wie, że tego nie robi się przy kasie? Teraz muszę poszukać te produkty na paragonie, żeby je wycofać – skomentowała nieoczekiwanie kasjerka.
– A pani uważa, że zrobiłam to celowo? Nigdy to panią nie spotkało? – zapytałam spokojnie.
– Nie – kasjerka mlasnęła z przekąsem i zaczęła przekopywać rachunek.
Pakowałam resztę zakupów do toreb, ale ze strachem w oczach odważyłam się spojrzeć na stojących za mną klientów. Okazali się nad wyraz wyrozumiali, a jedna z pań nawet się uśmiechnęła. Ach, ta magia świąt. Pokornie wyciągnęłam wskazaną do zapłaty kwotę i pewnie wszystko skończyłoby się bezgłośnie, gdyby nie tekst tej samej kasjerki do innej, która podeszła do kasy, chcąc najpewniej tamtą zastąpić.
– A co tu się odbywa? – zapytała ta nowa, nie wiedząc, co miało miejsce.
– Masz, weź stąd te rzeczy. Widzisz sama. Przychodzą, pieniędzy nie mają, a zakupy robią.
– Słucham? To było o mnie?
– Ale ja do pani nic nie mówię, więc nie rozumiem, czemu pani mówi do mnie.
– Nie wierzę, że to słyszę. Klienci za mną są wyrozumiali, a pani takie komentarze?
– Następnym razem przynajmniej będzie pani wiedzieć.
– Następnym razem, gdy panią zobaczę przy kasie, poproszę o obsłużenie mnie przez kierowniczkę i chętnie wytłumaczę powód, dla którego ją o to poprosiłam. A póki co, życzę, by nigdy nie spotkało panią ze strony kasjera takie upokorzenie jak mnie dziś. Miłego dnia.

Słyszałam, że ludzie w Biedronce zarabiają dobre pieniądze. Słyszałam też kiedyś, że dla zdrowia psychicznego człowiek powinien przynajmniej trzy razy się przekwalifikować.

Ha! Jeszcze panią za ladą nie byłam.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.