Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Jak świat światem, dwudziestoletnie kobiety o czterdziestolatkach myślą się jak o zwiotczałych staruszkach.
Dziś, gdy jestem czterdziestoletnią kobietą, stwierdzam, że nigdy nie czułam się lepiej w swojej skórze. Powiem więcej. Obserwuję wiele kobiet w moim wieku i dostrzegam w ich oczach nieznaną dotąd iskrę, niewidoczny wcześniej błysk – jakby wreszcie uświadomiły sobie swoją atrakcyjność, jakby doszło do nich, że właśnie ten czas w ich życiu jest kwintesencją kobiecości – witalności, siły i urody. Nikt ich o tym nie musi zapewniać. One to czują same. Wiele z nich realizuje cele i spełnia marzenia, które dla większości młodszych są zbyt śmiałe, a co za tym idzie, kompletnie nierealne. Sceptycy skomentują – “Czują, że się starzeją, więc śpieszą się, by zdążyć, nim zaczną się sypać, nim między palcami przeleci im reszta życia”.

Być może to prawda.
A być może życiowa mądrość podpowiada im to, co odkryte już przez antycznych stoików – że na wszystko w życiu przychodzi pora.

Jest czas siewu i czas zbioru.

I właśnie teraz sięgają po to, co wcześniej nie było dla nich dostępne. Odchowały dzieci, ugruntowały pozycję w pracy, urządziły same lub z drugą połową dom i wreszcie chcą pomyśleć o sobie. To, skądinąd, szlachetny z ich strony gest – kilkanaście lat nie być dla siebie na pierwszym miejscu. Wiele z nich też nareszcie uświadamia sobie, że uzależnianie swojego szczęścia od obecności w ich życiu mężczyzny prowadzi donikąd.

Decyzja o zadbaniu o swoje potrzeby (i bynajmniej nie mam na myśli fizyczności, choć to niezmiernie ważny aspekt) wyzwala w nich pokłady siły i determinacji. Dokładając do tego potrzebę bycia dla samej siebie atrakcyjną, tworzy obraz współczesnych “młodych czterdziestoletnich” – niezależnych, wiedzących, czego chcą, pewnych swojej wartości, dobrze ubranych, idących sprężystym krokiem, z wypiętą piersią i podniesioną głową, kobiet.

Znam dziesiątki takich. Kobiet spełnionych.

Płoszących, nie wiedzieć czemu, mężczyzn. I to mężczyzn w każdym wieku.

Niestety.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.