Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Jakiś czas temu, po paru latach niewidzenia, spotkałam starą znajomą. W sumie serdeczne to było spotkanie. W Biedronce.

Wiesz, mówi, nie mam Facebooka, ale od czasu do czasu proszę moją koleżankę w pracy, by z jej konta móc zobaczyć, co u ciebie. No i weszłam, mówi, na twojego bloga. Któryś już raz, bo lubię, mówi, popatrzeć, co u ciebie. Tak barwnie opisujesz te swoje wojaże. Ty już w podstawówce, mówi, umiałaś pisać.
Przecież mogłaś zadzwonić, mówię.
E tam, mówi. U mnie nic się nie dzieje. Nuda. Za to u ciebie ciągle coś, mówi, ciągle gdzieś podróżujesz. Skąd ty masz na to kasę, mówi, bo chyba nie z nauczycielskiej wypłaty.

Mam w domu nielegalną produkcję, pomyślałam.

Powiem Ci prawdę. Gotowa? Z tego, co pamiętam, to odkąd wasze dzieci wyszły z pieluch, jeździcie rok w rok na dwa tygodnie do Mielna. A dzieci już są prawie młodzieżą.
Tak, bo wiesz, mówi, tam już wszystko mamy ogarnięte, znamy każdy kąt, mamy swoje ulubione miejsce nawet na plaży.
Nie, no luz, fajnie, każdy ma, co lubi, mówię. I nie zapytam, skąd ty bierzesz na to kasę, bo to jakby nie moja sprawa. Tyle że… liczyć potrafię. Wakacje czteroosobowej rodziny nad polskim morzem to, mniemam, o wiele większy wydatek niż moich parę wypadów zaplanowanych z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Ale najpierw, mówię, trochę się trzeba nagimnastykować, poszukać, popytać.
No więc właśnie, mówi. Dlatego my wolimy bez szukania. Sprawdzony teren, nasza miejscówka.
Który to już raz jedziecie latem do Mielna, pytam, podchodząc z koszem do kasy.
Dwunasty w tym roku będzie.
I nie nudzi się wam?
Nie, odpowiada, układając na taśmę zakupy. Lubimy to miasto po prostu.
Pewnie, mówię. Za to ja jestem powsinoga. Bo dziś świat to globalna wioska. A bilet lotniczy na drugi koniec Europy potrafi być tańszy od kolejowego nad Bałtyk, mówię. Więc byłabyś w stanie zobaczyć wiele miejsc na własne oczy, a nie tylko znać z opowiadań lub ze zdjęć.
Niemożliwe, protestuje.
Ależ możliwe.

Jak to, że „Jedni żyją, drudzy patrzą” – podsumowałam w myślach naszą rozmowę jednym z moich ulubionych ostatnio aforyzmów.

Do zobaczenia, pożegnała mnie.
O, tak. Choć bardziej pasuje „do podpatrzenia”, zachichotałam bezgłośnie. 😉

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.