Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kwiecień

W szkołach zamieszanie w związku z mającą wejść w życie od września nową podstawą programową.

Wydawnictwa mają pełne ręce roboty. Trzeba było przecież napisać nowe podręczniki, stworzyć pod nie obudowę metodyczną, przygotować materiały pomocnicze dla uczniów.
Wysyłają do placówek oświatowych swoich pracowników, którzy prześcigają się w pomysłach, jak zachęcić nauczycieli, by ci wybrali właśnie ich podręczniki.

Każdy z uczących ma, oczywiście legalnie, zagwarantowany od wydawnictwa potrzebny do pracy przewodnik dla nauczyciela zgodny z nową podstawą programową.
Choć nie ma zgodności, zespół polonistów po naradzie podejmuje decyzję. Wybór pada na pomoce dydaktyczno-metodyczne znanego i poważanego w szkolnictwie wydawnictwa.

Początek września

Powszechnie wiadomo, że od paru lat podręczniki są uczniom wypożyczane przez szkoły. Bibliotekarki mają pełne ręce roboty. Muszą wydać każdemu uczniowi komplet podręczników. Nauczycielom te książki nie przysługują.

Od początku roku szkolnego niemal codziennie wydeptywana jest przez polonistów ścieżka do księgowej. Ta już od progu kiwa głową w geście przeczenia. Paczka z pomocniczymi materiałami dla nauczycieli, która powinna przyjść jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, jakoś nie dociera. Przedstawicielka wydawnictwa kilka dni temu przez telefon odrzekła, że w sprawie materiałów dla nauczycieli należy się kontaktować nie już z nią, a bezpośrednio z wydawnictwem. Przez infolinię.

Połowa września.

Lekcja w klasie V.
Na każdej ławce podręcznik.

Tylko jedna osoba w sali go nie ma. Ma za to kartki ksero i inne przygotowane przez siebie materiały.

Najedzony nauczyciel.
Gruszkami z wierzby.

Tenże nauczyciel dostaje dziś wiadomość od księgowej – przyszły pomoce.

Uff.

I tenże rozmawia po południu z innym nauczycielem z innej szkoły.

– Dostaliście już obudowę metodyczną do podręczników? Bo my nareszcie tak.
– Żartujesz sobie? Mówisz o przewodnikach? Nie. Powiedzieli nam, że przy dobrych wiatrach dostaniemy pod koniec września. Ale to jest nic. U nas podręczników nie mają nawet uczniowie.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.